Tričko – každodenní součást našeho outfitu?

Pokud se zamyslíme ohledně oblečení, skoro každý z nás nosí každodenně trička. Ať už s potiskem nebo bez, s krátkým rukávem, s dlouhým rukávem nebo bez rukávu, atd. Věděli jste však, že šaty dělají člověka? Respektive šaty napovídají o nás – jaký máme styl, oblibu k dané věci (potisk), ale také mohou naznačovat, jaká je naše povaha.
Pro příklad si představme tričko s vtipným potiskem. Nevypovídá to o člověku, že má zábavnou povahu a má rád srandu? A co například tričko s potiskem oblíbeného domácího mazlíčka? Neznamená to náhodou oblibu domácích mazlíčků? Příkladů na toto téma by se dalo vymyslet opravdu hodně.

Pokud si tedy chystáte vzít tričko na sebe, přemýšlíte, k jaké aktivitě ho využijete? Ke sportu, na akci či na společenskou příležitost? Naštěstí existuje více druhů jak trička kategorizovat. Je jen na Vás, zda dáte přednost formálnímu tričku před neformálním nebo naopak. Tričko není jen záležitost běžného oblečení – ačkoli nemůže mluvit o formálnosti oblečení jako u saka či kabátu. I tak se však tričko může nosit při důležitých událostech tak, aby to nikoho neurazilo.

S postupem času dostávají trička nový rozměr – dříve byste je nenašli na známých a důležitých osobnostech, dnes však trička dokonce nosí například někteří ředitelové nebo lidé na vyšších pozicích. A proč také ne, když jsou pro ně trička pohodlná. Z triček pro běžné nošení se za celkem krátkou dobu stala formální záležitost. Jelikož je hodně typů triček, máme široké možnosti výběru. Pro letní horké dny si můžete z šatníku vzít trička s krátkým rukávem nebo rovnou bez rukávu. Je-li chladnější počasí, určitě můžeme sáhnout po dlouhém rukávu. Také však můžeme vybírat podle naší nálady – je na nás, po jaké barvě sáhneme (zelená – produktivita, peníze; červená – láska, bezpečí; atd.) nebo jaký typ potisku si vezmeme na sebe.

A co teprve vybírání trička v rámci společenských akcí? Není náhodou rozdíl, pokud si oblékneme na akci vtipné tričko nebo zda si oblékneme něco ,,svůdnějšího a sexy“? Pánové určitě sáhnou po tričku, kde určitě vyniknou přednosti těla a svaly, naopak u žen často spatříme větší výstřih nebo kratší délku trička. Můžeme tedy vybírat podle několika vlastností tak, abychom si vybrali trendy tričko přímo na míru pro Vás. Někdo má naopak rád styl a eleganci. Ti pak především vybírají kvalitní značková trička, které mohou být jak formální, tak i neformální. Eleganci může zaručovat i potisk loga značky trička. V neposlední řadě může i samotný potisk zaručovat eleganci a zároveň vtip. Co tričko s potiskem kravaty či límečku? Výběr trička je tedy velmi obsáhlý a rozmanitý.

Pokud však zahrneme všechny aspekty při výběru trička, z pouhého nošení se stane jiná záležitost, kdy začnete řešit Fashion&Style Life. Jestliže tedy nosíte trička, zamysleli jste se někdy nad tím, že samotné tričko o Vás něco vypovídá? Pokud ne, koukněte se do svého šatníku a zjistěte, zda náhodou nemáte většinu triček stejného motivu, zda máte pouze formální trička apod. Ačkoli se to nezdá, trička jsou součástí nás všech, proto bychom si měli dát pozor při jejich nákupu. Závěrem tedy vyplývá, že při výběru trička můžeme zahrnout několik bodů, podle kterých se můžeme rozmýšlet. A pokud si vybereme správně, můžeme ohromit nemálo lidí.