Asi každému z nás se v životě stalo, že si koupil v obchodě tričko, nosil ho pár dní či měsíců a po této době se z trička stal běžný kus hadru, který jste mohli hned vyhodit do koše. Tričko se za dobu nošení obnosilo, protože většinou byl materiál tenký a nekvalitní.

Při koupi trička dbejte na použitý materiál při výrobě – a nikoliv pouze u triček bez potisku, ale také právě u triček, kde je použit potisk. V dobrých obchodech, pokud není uvedeno na tričku, Vám tuto informaci může sdělit prodavačka nebo asistentka v obchodě, v internetovém obchodě můžete informaci o použitém materiálu najít ve vlastnostech u konkrétního trička. Některé e-shopy Vám dokonce nechají vybrat (,,vyfiltrovat“) materiál, který požadujete, a zobrazí Vám nabídku konkrétního zboží.

Kromě použitého materiálu je i dobré se zaměřit na tzv. gramáž materiálu. Pro příklad si představme 2 bavlněná trička. U jednoho je použita menší gramáž, u druhého vyšší – tudíž jedno tričko bude tenčí než to druhé. Z tenkosti materiálu nám pak vyplývá pevnost trička – je jasné, že tenčí tričko se častěji trhá a mohou se v něm dělat díry. Gramáž trička nám tedy ukazuje, jak je určitý materiál pevný a kvalitní. Samozřejmě čím větší je použita gramáž materiálu, o to víc si musíte připlatit. Ale nemusíte mít strach, nejedná se o velké sumy jako u cen za potisk.

Naše jednodušší pravidlo říká, že čím větší je použita gramáž u daného materiálu, tím kvalitnější je tričko. U potisku však máme několik možných kategorií, jak potisk zhotovit. Doporučujeme Vám vybírat především digitální potisk a sítotisk, které vynikají především kvalitou (potisk se nevyšisuje, nesloupne a neztratí na barvě) – ačkoli jsou tyto způsoby potisku o trochu dražší než jiné varianty.

V neposlední řadě snad nemusíme připomínat výrobce trička. Je jasné, že kvalita trička dovezeného z Číny bude úplně jiná, než trička od českého výrobce. To stejné je pak se značkou.

Pokud nechcete zbytečně utrácet, vzpomeňte si na tato doporučení. Tričko tak bude kvalitní, ačkoli si trochu připlatíte, pokud zrovna nenakupujete trička ve slevě.