Prvopočátky triček

Předchůdce dnešního trička existoval již před tisíci lety a objevil se ve starém Egyptě. Jen těžko byste ale hledali nějakou větší podobu mezi tričkem tehdejším a současným.
Historie potisku triček pak sahá do 3. století našeho letopočtu, kdy se v Číně pomocí speciálních dřevěných bloků přenášel inkoust na tkaninu.

Něco málo z nedávné historie

Počátky prvního trička jak ho známe dnes, sahají do roku 1913, kdy bylo tričko standardní součástí americké námořnické uniformy. Od roku 1920 je „T-shirt“ oficiálním slovem po tom, co se stalo součástí Meriiam-Webster slovníku. Od roku 1944 trička začali nosit dělníci jakožto neoficiální uniformu. Až o sedm let později po uvedení filmu Tramvaj do stanice Touha do kin, kde se objevil hlavní hrdina Marlon Brando v tričku, začaly prodeje závratně stoupat a do roka se triček prodalo za ohromujících 18 milionů dolarů.
První novodobý potisk, tak jak ho známe dnes, se pak objevil v roce 1942 ve vojenské škole. Netrvalo dlouho a následovalo vtipné tričko od Disneyho s Mickey Mousem. V šedesátých letech se stalo velkým hitem tričko s logem skupiny Rolling Stones a právě díky tričkům hudebních skupin začal největší rozmach potisků na trička, který stále trvá i dnes.

A jak je to s tričky dnes?

Dnes jsou tradiční součástí každého šatníku trička různých barev, tvarů, vzorů, potisků a značek. Díky tričkům dnes mnoho lidí vyjadřuje své postoje a názory nebo jednoduše prezentuje svůj styl. Na svém tričku můžete nosit svůj oblíbený hudební žánr, filmového hrdinu, či své oblíbené zvíře a díky tomu se propojit se stejně založenými lidmi, nebo můžete pobavit ostatní nějakým vtipným motivem. Můžete být jednoduše sami sebou a dát to světu na obdiv.