Každé tričko, košile i blůza ho má, nosíte ho stále na sobě a odlišuje se různými tvary a hloubkami. Může působit velmi jemně a svůdně, nebo může být naopak přehnaný a vyzývavý.
Řeč je o výstřihu. S typem výstřihů si hlavu lámou především ženy, jelikož díky němu mohou dát velmi decentně na obdiv svůj dekolt. Proto by při výběru oblečení v obchodech neměla být volba podle výstřihu až na posledních místech. Správně zvolený výstřih totiž dokáže zázraky.

Výběr výstřihu závisí na stylu oblečení i na typu příležitosti, pro kterou je určen. U bavlněných triček jsou výstřihy většinou střídmé, kulatého tvaru. Mezi nejtypičtější výstřihy patří právě kulatý, dále pak je velmi známý druh výstřihu tzv. “véčko”. Ale existuje i několik dalších typů. Pojďme se podívat výstřihům detailněji na zoubek.

Jednotlivé druhy výstřihů triček

  • kulatý
  • “véčko”
  • hranatý
  • loďkový
  • až ke krku

Kulatý

Jak už jsme si řekli, jedná se o typický a nejvíce frekventovaný typ výstřihu. Kulatý výstřih je především záležitostí bavlněných triček. Při výběru triček s kulatým výstřihem dbejte na správou hloubku a šířku vykrojení. Nejlépe se hodí pro úzký, protáhlý obličej.

“Véčko”

Výstřih, který připomíná písmeno “V”. Skvěle se hodí se pro většinu žen, pozor si ale dejte při výběru hloubky tohoto výstřihu. Může působit velmi decentně a lichotivě, ale nesmí se to přehánět s jeho hloubkou. Véčko dokáže hezky prodloužit krk a jeho spodní hrana působí elegantně. Nejlépe se hodí pro letní dny spolu s krátkým rukávem, ale neurazí ani u pracovní halenky. Sedí k hranatému či kulatému obličeji.

Hranatý

Hranatý výstřih je mírně netypický, ale i on si najde své oblíbenkyně. Především ho ocení ženy se širšími rameny a větším poprsím. Odkrývá velkou část dekoltu a může mít ostré i zaoblené rohy. Dokonale sedne ženám s kulatým či oválným tvarem obličeje.

Loďkový

Trápí vás úzká ramena či snad nemáte dekolt podle svých představ? Loďkový výstřih je podobný kulatému, avšak mnohem širší. Kopíruje lícní kosti a je ideální pro ženy, které se nechtějí tolik odhalovat, ale zároveň nechtějí nosit výstřih až ke krku. Lichotí štíhlejšímu, oválnému obličeji.

Až ke krku...

Výstřih až ke krku (v podstatě “žádný výstřih”) sluší ženám s kratším krkem a úzkými rameny. Ocení ho ženy, které si potrpí na eleganci, ale zároveň se nerady odhalují. Skvěle se hodí k obličeji se špičatější bradou.

Závěrem o výstřihu triček...

Jak vidíte, výstřihů existuje velké množství. Proto by si každý měl vybírat podle svého vkusu a uvážení a hlavně neodsouvat výběr podle výstřihů do pozadí. Protože správně zvoleným výstřihem lze podtrhnout přednosti a skrýt drobné nedokonalosti.